سفارش تبلیغ
صبا ویژن

گلکسی نوت 10 سامسونگ می‌تواند موفق باشد؟


 

 • گلکسی نوت 10 سامسونگ می‌تواند موفق باشد؟

  روزی روزگاری گلکسی نوت در بین گوشی‌های هوشمند، تا حد زیادی به چشم می‌آمد؛ بخشی از این موضوع به غول‌پیکر بودن این گوشی برمی‌گشت که در زمان گوشی‌های کوچک، اندازه‌ی قابل توجهی داشت. اما با گذشت تقریبا 10 سال از عرضه نخستین نسل این گوشی، صنعت گوشی‌های هوشمند تغییرات زیادی را پشت سر گذاشته است. حالا کاربران به گوشی‌های غول‌پیکر عادت کرده‌اند و شاید گلکسی نوت 10 در میان پرچم‌داران متعدد سامسونگ چندان به چشم نیاید.

  اگر مهم‌ترین مشکل نوت 9 این بود که تفاوت چندانی با نوت 8 نداشت، به نظر می‌رسد گوشی‌های سری گلکسی نوت 10 با دیگر 6 پرچم‌دار سامسونگ تفاوت چندانی ندارند؛ بله، سامسونگ در سال جاری 6 پرچم‌دار معرفی کرده است. از سال 2013 و از زمان گلکسی اس 4 اکتیو، سامسونگ علاقه‌ی زیادی به ارائه‌ی مدل‌های مختلف گوشی‌های پرچم‌دار استاندارد داشته است. به‌عنوان مثال تا حالا شاهد مدل‌های پلاس، زوم، اج و اج پلاس بوده‌ایم. اما در طی این سال‌ها، سامسونگ همواره حد مشخصی از پرچم‌داران را به بازار عرضه کرده که با معرفی گلکسی نوت 10 این سد شکسته می‌شود.

  بر اساس گزارش‌های منتشر شده، عرضه مدل استاندارد و مدل پلاس گلکسی نوت 10 که قطعی به نظر می‌رسد. برخی شایعات هم حاکی از آن هستند که شاید دو مدل 5G مبتنی بر این گوشی‌ها هم عرضه شوند.

  گلکسی نوت 10 گران چگونه می‌خواهد مشتری جذب کند؟

  اگر در پاییز امسال بخواهید یک پرچم‌دار سامسونگ خریداری کنید، بین مدل‌های مختلف گلکسی اس 10، گلکسی فولد و نسخه 5G آن و همچنین مدل‌های مختلف گلکسی نوت 10 حق انتخاب دارید. تمام این 10 گوشی از لحاظ سخت‌افزاری و اندازه نمایشگر شباهت زیادی به یکدیگر دارند؛ مدل استاندارد گلکسی نوت 10 از نمایشگر 6.3 اینچی بهره می‌برد که کوچک‌تر از نمایشگر 6.4 اینچی اس 10 پلاس به حساب می‌آید و از لحاظ دوربین و نمایشگر مبتنی بر حفره شباهت زیادی با آن دارد. با توجه به این موضوع، کاربران چگونه می‌توانند دست به انتخاب بزنند؟ از این مهم‌تر، سامسونگ چگونه می‌خواهد کاربران را برای خرید نوت 10 یا نوت 10 پلاس متقاعد کند؟

  قلم S Pen می‌تواند جلب توجه کند؟

  شاید برای طرفداران این گوشی، وجود قلم S Pen کافی به نظر می‌رسد. مدیر ارشد بخش بازاریابی گوشی‌های سامسونگ در سال 2018 در مصاحبه‌ای به سایت Business Insider گفت که 92 درصد کاربران نوت 8 مرتبا از قلم S Pen استفاده می‌کنند و 73 درصد از کاربران این گوشی، نوت 8 را مشخصا به خاطر قلم استایلوس خریداری کرده‌اند. البته از آنجایی که سامسونگ آمار دقیق فروش گوشی‌های خود را منتشر نمی‌کند، دقیقا نمی‌توانیم شمار کاربران گلکسی نوت را نسبت به اس 10 مقایسه کنیم. اما همین که گلکسی نوت 10 همراه با قلم S Pen عرضه خواهد شد، نشان می‌دهد که سامسونگ همچنان به جذب این دسته از افراد امیدوار است.

  گوشی‌های سری نوت همواره به‌عنوان گوشی‌هایی که قرار بود بلندپروازی‌های سامسونگ را نشان بدهند، در نظر گرفته می‌شدند. مدل‌های گلکسی اس همواره به‌عنوان یکی از بهترین گوشی‌های اندرویدی محسوب می‌شوند اما گلکسی نوت نگاهی به آینده داشت و وعده‌ی ویژگی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نسبتا عجیبی را می‌داد که لزوما قرار نبود تمام این مشخصه‌ها موفقیت‌آمیز باشند. اما در دنیایی که پرچم‌داران سامسونگ به بزرگی، قدرت و به خوبی پرچم‌داران رقیب است، سامسونگ باید شاخص بودن گلکسی نوت 10 را اثبات کند. به‌زودی می‌فهمیم که آیا در این زمینه موفق ظاهر می‌شود یا نه.

  منبع: The Verge