سفارش تبلیغ
صبا ویژن

توئیتر پیام‌های اهانت‌آمیز در دایرکت را فیلتر می‌کند


 

 • توئیتر پیام‌های اهانت‌آمیز در دایرکت را فیلتر می‌کند

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، توئیتر  قابلیت جدیدی برای رصد پیام‌های خصوصی کاربران ارائه کرده است.

  این شبکه اجتماعی اعلام کرد مشغول آزمایش فیلتری برای «دایرکت مسج» ( پیام های مستقیم) با محتوای  اهانتآمیز است. پیام‌هایی که احتمالا حاوی واژه‌های مشکوک هستند در یک فولدر به نام «پیام‌های اضافی» ذخیره می‌شوند. کاربران  می‌توانند به طور دلخواه آنها را ببینند.

  چند خط اولیه از  دایرکت مسج یا همان پیام مستقیم مذکور  مخفی می‌شود و در عوض این عبارت دیده می شود: «این پیام مخفی شده زیرا حاوی محتوای اهانت‌آمیز است». در این حالت کاربر می‌تواند آن را ببیند یا حذف کند. 

  این در حالی است که توئیتر  در سال جاری میلادی تلاش کرده با استفاده از فناوری، توئیت‌های اهانت آمیر را بدون نیاز به دخالت کارمندان انسانی حذف کند. هرچند چنین سیاست‌های الگوریتم محوری کارآمد هستند اما ممکن است آنها نیز  پیام‌هایی را به اشتباه مشخص کنند یا  بسیاری از نمونه‌های خطرناک را  بدون فیلتر رها کنند.

  در کنار این مورد توئیتر ویژگی «مخفی کردن پاسخ ها»(hide replies) را نیز آزمایش کرد و گزارش توئیت‌های اهانت آمیز را تسهیل کرد.

  با این وجود بخش بزرگی از محتوای نامناسب و اهانت آمیز در توئیتر به شکل  «دایرکت مسیج» هستند که حتی ممکن است کاربران را دنبال نکنند. زنان و افراد رنگین پوست به خصوص در معرض آزار و اذیت آنلاین قرار دارند.

  اگر تنظیمات حساب کاربری فرد طوری باشد که او بتواند پیام مستقیم از هر کاربر دیگری دریافت کند، توئیتر به طور خودکار آن پیام را در فایلی به نام «درخواست‌های پیام» قرار می دهد. علاوه بر آن توئیتر دارای ویژگی «فیلتر کیفیت» است که پیام‌های بی ارزش را از این فولدر پاک می‌کند.