سفارش تبلیغ
صبا ویژن

دوربین‌های هوش مصنوعی مچ رانندگان گوشی باز را می‌گیرد


 

  • دوربین‌های هوش مصنوعی مچ رانندگان گوشی باز را می‌گیرد

    به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، اگر چه همه می دانند که استفاده از گوشی در حین رانندگی خطرناک است، اما برخی افراد به این موضوع توجه نمیکنند. جریمه‌های کلان نیز نتوانسته جلوی افراد متخلف را در این زمینه بگیرد و حالا فناوری قصد دارد با چنین افرادی مقابله کند.

    یک شرکت استرالیایی به نام Acusensus دوربین‌های جدیدی را بر مبنای فناوری هوش مصنوعی ابداع کرده که در تمامی شرایط آب و هوایی، در روز یا در شب و به صورت 24 ساعته قادر به بررسی شرایط رانندگان هستند و اگر آنها را در حال استفاده از گوشی بیابند، اطلاعات مربوط به این موضوع را به طور رمزگذاری شده ذخیره کرده و برای پلیس ارسال می‌کنند تا قبض جریمه برای افراد متخلف صادر شود.

    دوربین‌های مذکور از شش ماه قبل در حال آزمایش هستند و تا به حال از طریق آنها عملکرد 8.5 میلیون راننده بررسی و کنترل شده و از این طریق بیش از صدهزار راننده متخلف شناسایی شده‌اند. انتظار می‌رود این سیستم از سال 2023 برای کنترل 135 میلیون راننده در استرالیا به کار گرفته شود.

    افرادی که از طریق این دوربین‌های هوش مصنوعی به عنوان متخلف شناسایی شوند باید 230 دلار جریمه پرداخت کنند و پنج امتیاز منفی نیز برای آنها منظور خواهد شد. دوربین‌های یادشده در کشورهایی مانند هند و کانادا نیز در حال آزمایش هستند.