سفارش تبلیغ
صبا ویژن

اطلاعیه شهرداری تهران درباره آماده‌باش نیروهای خدمات شهری


 

 • اطلاعیه شهرداری تهران درباره آماده‌باش نیروهای خدمات شهری

  به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شهرنوشت، توصیه‌های مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران به شهروندان با توجه به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر تقویت سامانه بارشی و تداوم فعالیت سامانه به طور متناوب تا اواسط هفته آینده، به این شرح است:

  • از تردد یا توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود.
  • به علت کاهش محسوس دما از اوایل هفته تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم صورت پذیرد.
  • به دلیل احتمال ریزش سنگ و لغزندگی در جاده‌های کوهستانی موارد ایمنی مدنظر قرار گیرد.
  • علاوه بر بارش‌های قابل ملاحظه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه بیشترین فعالیت سامانه بارشی مربوط به اواخر روز جمعه تا یکشنبه است. از این رو با توجه به امکان آبگرفتگی معابر و مسیل‌ها مه‌گرفتگی و محدودیت دید، احتمال اختلال در تردد به ویژه در نواحی مرتفع، کوهستانی و گردنه‌ها وجود دارد.

  در ادامه این اطلاعیه آمده است: تمامی حوزه‌های خدمات شهری در شهرداری‌های کلیه مناطق 22گانه و مراکز ستادی در آماده‌باش کامل به سر می‌برند و تا کنون اقدامات ویژه‌ای برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر و وقوع احتمالی سیلاب صورت گرفته است. برخی از این اقدامات به شرح زیر است:

  1- رصد وضعیت شهر از طریق دوربین‌های مرکز کنترل ترافیک تهران با حضور شهردار تهران و مسئولین مربوطه.
  2- دستور شهردار تهران در خصوص پایش 24 ساعته و اصلاح هندسی نقاطی که احتمال آبگرفتگی در آنها وجود دارد.
  3- آماده‌باش کامل کلیه نیروهای خدمات شهری و لغو مرخصی کارکنان این حوزه با توجه به تعطیلات هفته جاری.
  4- نظارت مداوم شهرداران مناطق 22 گانه بر مسیل‌ها و کانال‌های آبگیر و کنترل و پاکسازی و لایروبی انهار.
  5- با توجه به بارش‌ها، سرما و برودت هوا و در پی بازدید شبانه شهردار تهران از برخی گرمخانه‌های پایتخت مقرر شد گشت‌های فوریت‌های اجتماعی با جدیت نسبت به پذیرش و ساماندهی افراد بی‌خانمان و در راه مانده و انتقال آنها به گرمخانه‌ها اقدام کنند.

  شهروندان در صورت مشاهده افراد بی‌خانمان و در راه مانده در سطح شهر می‌توانند مراتب را از طریق سامانه شبانه‌روزی 137 به شهرداری تهران اعلام کنند. همچنین این سامانه پذیرای هر گونه گزارش در خصوص آبگرفتگی معابر پایتخت است.